تیر خالص به پیکر اینترنت؟

رییس هیات علمی آکادمی برند ایران در گفت‌و‌گو‌با «جهان صنعت»:

با شرایط موجود، «صیانت» صد درصد تایید خواهد شد

دکتر شهریار شفیعی رییس هیات علمی آکادمی برند ایران در خصوص «طرح صیانت» به «جهان‌صنعت» گفت: در توالی یک‌سری از رویداد‌ها، یک مقدمه بسیار طولانی در خصوص چگونگی مدیریت فضای مجازی، به جایی رسیدیم که کسانی که سخنگو و مدافع طرح صیانت هستند، تصمیم گرفتند بحث فیلترینگ بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌ها را به شکل قانونی تصویب کنند. همچنین با تصویب این طرح دیگر دچار این مشکل نیستند که مورد پرسش قرار بگیرند که با چه حکم و مجوزی شما برخی از رسانه‌های مجازی و پلتفرم‌های بین‌المللی را فیلتر کردید. وی در ادامه گفت: این بحث، دامنه‌دار بوده و بحث یک روز و دو روز یا چند هفته نیست، بلکه بحث چندین سال است. همچنین گروه‌ها و جریاناتی هستند که می‌گویند امنیت و دیدگاه امنیتی باید پیشران اصلی و تعیین‌کننده سایر بخش‌های حاکمیت باشد و نتیجه آن هم این است که با ادله‌ امنیتی خود، گروهی که نگاه اقتصادی دارند را کنار بگذارند و طبیعتا طرح صیانت در شرایط موجود صد‌در‌صد تایید و امضا خواهد شد.

منتظر اعلام ورشکستگی کسب‌‌وکارهای کوچک باشید

او در ادامه خاطرنشان کرد: بعد از تصویب این طرح ما با یک فضای قانونی برای تایید و تثبیت این شرایط روبه‌رو هستیم. شرکت‌های بزرگ و دولتی آسیب چندان و مستقیمی نخواهند دید، اما کسب‌و‌کارهای خرد و متوسط به خصوص کسب‌و‌کارهای کوچک به شدت آسیب می‌بینند. این شدت به گونه‌ای است که اگر این موج تورم را در نیمه دوم امسال و همچنین گران شدن دلار را هم لحاظ کنیم، بسیاری از این کسب‌و‌کارها در آستانه اعلام ورشکستگی پیش خواهند رفت.

دکتر شهریار شفیعی، روزنامه جهان صنعت – 15 آبان 1401

مطالعه نسخه کامل:

https://jahanesanat.ir/%d8%aa%db%8c%d8%b1-%d8%ae%d9%84%d8%a7%d8%b5-%d8%a8%d9%87-%d9%be%db%8c%da%a9%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%d8%9f/308016/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا

شبکه‌های اجتماعی

در اینستاگرام:
در یوتیوب:
در فیسبوک:​
در ویکی پدیا:​
در لینکدین:

تماس بگیرید

شماره تماس:

وب‌سایت‌‌ها

گروه مشاوره برندتک:

آکادمی برند ایران: